Yeni Çipli Kimlik Kartı

AKILLI KİMLİK KARTI RANDEVUSU NASIL ALINACAK? Halen kullandığımız nüfus cüzdanları tarihe karışıyor, yeni nüfus cüzdanları ne zaman değişecek alınacak, yeni kimlik kartları ne zaman dağıtılacak açıklandı! Çipli kimlik kartı alabilmek için RANDEVU sistemi uygulanacak. Randevu sisteminde Çipli kimlik kartı randevusu telefon ile alo 199 arayarak ya da internet üzerinden alınabilinecek.

Yeni TC Kimlik Kartları Nasıl Dağıtılatacak? Akıllı Kimlik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılacak? Yeni Çipli Kimlik Kartı almak için nereye başvurulacak?
Yeni Akıllı TC Kimlik Kartları Aralık ayı itibarıyla dağıtılmaya başlıyor .Vatandaşlar, kimlik kartlarını almak üzere mektup veya muhtarlık askı listeleri ile davet edilecek. 2017 yılına kadar tüm Türkiye’de dağıtımının tamanlanması hedeflenen yeni kimlik kartlarının ömrü 10 yıl olarak belirlendi.Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, akıllı kimlik kartlarının ihalesini dağıtımının yapılacağı yeni binaya belediyenin ruhsat vermemesini gerekçe göstererek Ağustos ayında iptal etti. Firma ile yaşanan sorunların aşılmasından sonra yeniden kart basım ve dağıtımına Aralık ayında başlanacak. 3 yıl içerisinde tüm ülke genelinde dağıtılacak 1 GB’lik çipin de yer alacağı kimlik kartlarının vatandaşa maliyeti 18 lira olacak. Bugüne kadar 10 milyon adet basılan kartların bu yıl sonuna kadar 2 milyon kişiye verilmesi planlanıyor.

1 Yorum

  1. Sevde Yanıtla

    Elinize sağlık çok güzel bir site hangi konuyu seçeyim diye baya bir düşündüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir