Ucuz Et İçin Anlaşılan Karkas Et Nedir?

Ucuz Et Anlaşması Yapıldı.Peki Ucuz Et Hangi Marketlerde Satılacak?Satılmaya Başlanacak Olan Bu Karkas Et Nedir?Normal Etlerle Farkı Var Mıdır?

Devletin ucuz et satışının yapılması için anlaştığı marketler belli oldu. Gıda, Tarım ve Havyancılık Bakanlığı 81 ilde şubeleri bulunan A101 ve BİM marketleriyle anlaşma sağladı. Bakanlık bugün itibarıyla karkas et sevkiyatının başladığını da bildirdi.

Ucuz et satacak iki market, bugünden itibaren  satışlara başladı. Et ve Süt Kurumu’ndan kilosu 29 liraya alınan kıymanın 29 TL’ye 31 TL’den alınan kuşbaşının da 31 TL’ye satılacağı belirtildi.

PEKİ BU KARKAS ET NEDİR?

Karkas et; hayvanların et ve kemiklerinden elde edilen, üzerinde yağ, deri kısmı, kas kirişi, sinir ve kan damarı bulunan çizgili kas, iskelet kası ve kalp kası gibi et kısımlarına verilen genel isimdir.

Karkas; kasaplık hayvanların tekniğine uygun olarak kesilip, kanı akıtılarak yüzülüp, iç organları boşaltılıp, böbrek ve kavram yağı çıkarılıp, baş ve ayaklarından ayrıldıktan sonra elde edilen gövdesini ifade eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir