Önyazı(Kapak Mektubu) Örnekleri

Önyazı nedir?Önyazı etkili bir CV nin olmazsa olmazlarındandır.Bu kadar önemli olan bir yazının baştan savma alalade bir şekilde yazılmasıda olumlu cv yi olumsuza çevirebilir.Çünkü önyazı işverenle ilk görüşme gibi sayılabilir.Şimdi size bir kaç tane önyazı örneği sıralayalım.

Ön yazı Örneği1;

Sayın Nehir Çağlar,

08.10.2017  tarihli Rüzgar gazetesinde yer alan “Müşteri İlişkileri Uzmanı” ilanınız ilgimi çekti. Söz konusu pozisyonun benim deneyim, bilgi ve becerilerime oldukça uygun olduğunu düşünüyorum.

Erdem şirketinde Müşteri İlişkileri Sorumlusu olarak çalıştığım süre içerisinde yaptığım pazar analizleri ile yeni müşteriler kazandırarak ve müşteri memnuniyetini hedeflenen orandan daha fazlasına çıkararak şirketimin karlılığını önemli ölçüde arttırdım.

Bugüne değin görev aldığım tüm şirketlerde araştırmacı, yenilikçi ve fırsat yaratan bir rol alarak, şirketlerimin daha etkin bir yapıya kavuşmasını sağladım. Bahsettiğim araştırmacı kişiliğim, yenilikçi yapım ve bugüne kadar gösterdiğim performans ve geniş tecrübem ile şirketiniz için de son derece yararlı olacağıma inanıyorum.

Pozisyonun gerekliliklerini ve benim bu pozisyonun gerekliliklerine uygunluğumu görüşmek üzere sizden haber bekliyorum.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Adı Soyadı

Önyazı Örneği2;

Sayın Yetkili,

Eğitim ve kariyer hayatım boyunca oluşturduğum birikimleri kullanarak şirketinize değer katabileceğim bir pozisyonda çalışma isteğimi iletmek istiyorum. Özellikle satış, pazarlama ve pazar araştırması konularında katkı sağlayacağımı düşünüyorum.

1994 yılında Cumhuriyet Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Çağlar firmasında 8  yıl boyunca pazar araştırması uzmanı olarak görev aldım.

2002 yılından bu yana Çağlar firmasında araştırma müdürü olarak çalışmaktayım. Pazar araştırması yöntemleri ve araştırma yönetimi konularında yoğun bir bilgi birikimine sahibim. Ayrıca, ileri düzeyde İngilizce, Fransızca ve Çince bilgisine sahibim. Özellikle problem çözme, kriz yönetimi ve uzun vadeli düşünebilme yeteneklerimin ve insan ilişkilerinde empati ile yaklaşımımın çalışma hayatımda başarıyı getirdiğini düşünüyorum.

Deneyimlerimi kullanarak değer katabileceğim bir şirkette yönetici sıfatıyla uygun bir iş fırsatı yakalamayı amaçlıyorum.Gerekli görmeniz durumunda daha detaylı bilgi vermek için sizinle karşılıklı görüşmek isterim.

İlginiz için teşekkür ederim.

Saygılarımızla,

Önyazı Örneği3;

Sayın Yetkili,

Eğitim geçmişime ve kişisel özelliklerime uygun, şirketinize değer katabileceğim özellikle dış ticaret, ithalat-ihracat, uluslararası pazarlama departmanlarında çalışma arzumu belirtmek istiyorum.

Yurtdışında sektörel ve ürünsel bazda Türkiye’den en çok talep edilen mal ve hizmetler konusunda araştırma yapmaktayım. İstanbul Tüyap Fuarı’nda Mermer Fuarı başta olmak üzere spesifik ürünlere dayalı fuarları takip etmekteyim. Aynı zamanda tercüman olarak bu fuarlarda katılımcıların satışlarına yardım ettim. 25 Haziran 2013-14 Şubat 2014 tarihleri arasında Aktif Gümrük Müşavirliği firmasında İthalat Müşteri Temsilcisi olarak çalıştım. Burada bulunduğum süre içerisinde ürün araştırmalarım doğrultusunda İngilizce yazılı ve sözlü müşteri görüşmelerini yürüttüm, İzmir ve çevre illerde bulunan dış ticaret firmalarının mal çekim işlemlerinin yürütülmesine katkıda bulundum. Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engelim bulunmamaktadır.

Çalışmak istediğim dış ticaret sektörü ile ilgili temel bilgi edinebilmek amacıyla, İzmir Ticaret Odası’nın düzenlediği Dış Ticaret ve Uluslararası Pazarlama Uzmanlık Sertifika Programı’nı bitirdim.

Özellikle insan ilişkilerinde empati ile yaklaşımımın, güler yüzlü ve pozitif oluşumun, takım çalışmasına değer vermemin, çevremle huzurlu ve uyumlu bir şekilde çalışmanın önemini bilmemin çalışma hayatında yardımcı olacağını düşünüyorum. Kısa vadede, eğitim geçmişimin ve kişilik özelliklerimin yardımıyla şirketinize değer katmayı, uzun vadede ise kendimi geliştirerek yükselmeyi hedefliyorum.

Sonuç olarak; ekteki özgeçmişimin şirketinize değer katabilecek uygun pozisyonlar için değerlendirilmesini rica ediyorum. Gerekli görmeniz durumunda daha detaylı bilgi vermek için sizinle karşılıklı görüşmek isterim.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir