ÖNYAZI ÖRNEKLERİ

İşlevsel Bir Ön Yazı Örneği

Sayın İlgili,

İnsan Kaynakları sayfanızda yayınlanan “İş Analisti” pozisyonunuzla ilgileniyorum. Özgeçmişimin, eğitimimin ve yeteneklerimin işin özelliklerine ve şirketiniz bakış açısına uygun olduğunu düşünüyorum.

  • İş için aradığınız şartları taşıyorum.
  • Cumhuriyet Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunuyum.
  • Üç yıl halkla ilişkiler asistanı olarak çalıştığım dönemde MS Office ekipmanlarından Excel, Power Point, Word uygulamalarını yoğun olarak kullandım.
  • 3 yıldır deneyimim ve ehliyetim bulunuyor.
  • İş için seyahat engelim bulunmuyor.
  • İyi derecede İngilizce eğitimi konuşabiliyorum.

Özgeçmişim ve önyazımla ilgilendiğiniz için teşekkürler. Mülakata katılarak iş ve işin becerilerime uygunluğu hakkında detaylı konuşmayı çok isterim.

Teşekkür ederim

Ad, Soyad ve İmza 

 Kısa Önyazı Örneği

Sayın  Yetkili,

Şirketinizin web sitesinde yer alan staj ilanını gördüm ve bu ilan ile ilgilenmekteyim. Aldığım eğitimin ve bilgilerimin şirketinizde staj yapmama uygun olduğunu düşünmekteyim. A Üniversitesi C Bölümü D Sınıfı öğrencisiyim. Lisede ve üniversitede çok iyi derecede bilgisayar ve İngilizce eğitimi aldım. İnsanlarla çok kolay iletişim kurabilen sosyal yönü gelişmiş olan birisiyim.  Şirketinize başvurmamın sebebi  Y  alanında kariyer yapma hedefimdir. Şirketinizin bu alanda çok başarılı işler yaptığını biliyorum. Bu nedenle stajımı şirketinizde yapmak istiyorum. En kısa zamanda mülakatınıza katılıp şirketiniz bünyesinde staja başlamak istiyorum.

İlginiz için teşekkür ederim.

AD-SOYAD

İMZA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir