Kosgeb Kredisi Nedir?Nasıl Alınır?

Kosgeb Kredisi Nedir?

Kosgeb, iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimcilere doğrudan veya dolaylı olarak destek vermek amacıyla kurulmuş bir kuruluştur. Bu kuruluş belli şartlar çerçevesinde hibe ve kredi yollu destek sağlayarak ekonomiye ve istihdama katkı sağlamaktadır.

Girişimciler KOSGEB’ e nasıl başvurabilirler ?

Girişimcisiniz, çok güzel de bir iş fikriniz var, ve bunu devlet katkıları ile hayata geçirmek istiyorsanız kuşkusuz KOSGEB en doğru adrestir. Yalnız her kurumun olduğu gibi şartları sağlamanız ve iş fikrinizin de birime uygun modelde yer alması çok önemlidir. Yola başlayıp hayallere kapılmadan önce iş fikrinizin birim tarafından desteklenip desteklenmediğini bir araştırmanız da çok ama çok fayda vardır. Yoksa yaptığınız tüm emekler boşa gidecektir. KOSGEB desteklenen sektörler de iş fikrinizin olduğunu nasıl anlarsınız. Bu sorunun cevabı aslında çok kolaydır. Çünkü birim tüm destek verdiği sektörleri NACE kodları ile bir liste halinde siz girişimciler için BURADA paylaşmıştır. Açılan sayfada kendi işletmenizin adını tam olarak bulamayabilirsiniz. Lütfen hemen umutsuzluğa girmeyiniz. Çünkü sayfada yer alan başlıklar çoğunluk ile ana başlıklardır. Yani, siz şayet bir pastahane yada kafeterya açacak iseniz, listede bu ismleri bulamayabilirsiniz. Ama desteklere aşağıdaki örnek kod altıdan katılım sağlayabilirsiniz.

KOSGEB desteğini almak için ne yapmak gerekir?

Girişimcilik Sertifikası ve Eğitim

İş Planı Hazırlamak / Planlama Süreci

Değerlendirme Süreci

Kayıtlanma

Sonuç

Kosgeb İhracat Desteği İçin Nereye Başvurmalıyım?

Eğer kosgeb veritabanına kayıtlı iseniz, anlaşmalı bankalara başvurarak kredinizi takip edebilirsiniz.

Eğer kosgeb veri tabanına kayıtlı değil iseniz, kosgeb websitesi üzerinden veritabanına kayıt olduktan sonra gerekli kredi için başvuru yapabilirsiniz.

İhracat Kredisi Anlaşmalı Bankalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir