En Fazla Para Kazandıran Meslekler Nelerdir?

tarafından
3
En Fazla Para Kazandıran Meslekler Nelerdir?

Bu konumuzda sizlere Türkiye’de en çok gelir getiren meslekleri listelemeye çalışacağız. Bunların ortalama rakamlar olduğu aklınızdan çıkmamalıdır. Her zaman aynı rakamlar kazanılmaz. Her aynı işi yapan aynı geliri elde etmez.

1)Doktorluk

Doktorluk herkesin gözbebeği olan ve en çok gelir getiren mesleklerin başındadır.Hemde prestij olarak en prestijli meslekler arasında yer almaktadır. 6 sene okuduktan sonra gerek devlette gerek özel sektörde rahatlıkla iş bulabilir ve çalışabilirler.. Bu çalışmaları esnasında kendilerini geliştirirlerse gerçekten zengin olabileceğiniz mesleklerden birisi olabilir.

2)Anestezi Uzmanlığı

Anestezi uzmanları, her yaştaki hastaya her türlü ameliyat için anestezi veren bir hekim grubudur. Anestezi uzmanları aynı zaman­da ameliyat sonrasında hastaların ağrısının geçirilmesinden, yoğun bakımda kritik hastaların bakım ve tedavilerinin yapılmasından ve ağrısız doğum hizmetlerinin verilmesinde de sorumludur.Anestezi uzmanı, diğer uzmanlık maaşlarında olduğu gibi 5 bin ila 10 bin TL arasında değişen miktarda maaş almaktadırlar.

3)Kaptanlık

Kaptan, bir gemiyi sevk ve idaresi altında bulunduran kimseye denir. Ticaret gemilerinde kaptan genellikle üçüncü şahıslara karşı donatanın yasal temsilcisi durumundadır.

Gemi Kaptanı Maaşları
Kaptan: 10000$ – 5000$
2. Kaptan: 6000$ – 3500$
3. ve 4. Kaptan: 3500$ – 2250$

4)Diş Hekimliği

Sağlık Bakanlığı bünyesinde yer almakta olan kamu kurumlarında görev yapan diş hekimleri 2017 yılında performans ücreti almadan en az 4 bin lira civarında maaş almaktadır. Döner sermaye, performans ücretlerinin de katılması ile diş hekimlerinin 6 bin lira – 7 bin liraya kadar yüksek maaş alabildikleri bilinmektedir. Yine diş hekimi maaşları görev süresi ve hizmet verdiği bölgeye göre de değişiklik gösterebilmektedir.

5)Hava Kontrolü

Hava trafik kontrolörlüğü, pilotluk gibi popüler bir meslek olmasına rağmen, görsel anlamda halkın içinde yer almadıklarından gizli kahramanlar arasında yer alıyor. Havacılığımızın diğer gizli kahramanları, uçak teknisyenleri ve Dispeçerlerdir. DHMİ Hava Kontrolü olarak çalışanlar 4 bin 500 lira ücret almaktadırlar.

6)Eczacılık

Doktorlarca düzenlenen reçetelerde yer alan hazır ilaçları müşteriye satan, hazırlanması gerekli ilaçları hazırlayan, laboratuarda, ilaçların geliştirilmesi ve analiziyle ilgili araştırmalar yapan kişidir.Eczacılar da 3000 lira dolaylarında maaş alırlar.
Eczacılık maaşları çalışılan kuruluşa göre de değişebilmektedir.

7)Yöneticilik

Aslında bu genel bir tanımdır. Ve tepeden inme olunacak bir iş değildir ( hayatın normal seyrinde) herhangi bir okulu yoktur. İnsanlar istidat kabiliyet ve nasiplerine göre yönetici olabilirler. Özellikle üst düzey yönetici olan insanlar (çalıştıkları alanlara da bağlı) iyi gelir elde ederler.Bu gelirin haricinde hayat standartını yükseltecek avantajları da beraber gelebilir.

8)Avukatlık

Mahkeme süreci içerisinde davacı ya da davalıların işlemlerini yapan ve özel ve tüzel kişilerin haklarını savunan insanlara avukat denilmektedir.Avukatlar şu anda 4063 tl maaş almaktadır.