Cv Örnekleri – word cv indir

İş arayanları en çok zorlayan yoran şeylerden bir tanesi de cv oluşturmak ve bu cv ye ne yazacaklarını bilmemeleri. CV’lerine iş tecrübesi yazamayan yeni mezunların stajlarını, eğitim, sertifika ve seminerlerini eksiksiz yazmmaaları çok önemli. Yeni mezun CV’lerinin, farklı özellikleri ön plana çıkarması gerekiyor. Örneğin, cvde okul ve staj dönemindeki somut başarılardan bahsedilmesi mülakata çağrılma olasılığını artırır. Cv de detay istenen alanlar ise asla boş geçilmemeli. Farklı pozisyonlardaki iş deneyimleriniz ayrı ayrı gruplandırılarak yazılmalıdır.
Özgeçmiş yazılırken sahip olunmayan özelliklerden ve teknik terimlerden uzak durulması gerekiyor. Görüşmeye çağrıldığınızda özgeçmişinizde yazanları açıklayamamak, hem sizi hem de görüşmeyi yapan İnsan Kaynakları uzmanını rahatsız edebilir. Bu nedenle özgeçmişinize açıklayamadığınız, gerçek olmayan bilgileri yazmaktan kaçınmanız gerekiyor.

Yeni mezun olup ilk kez profesyonel olarak iş aramaya başlayanlar, işverenlerin sihirli bir şekilde kendilerine ulaşacaklarını ve kısa zamanda hayallerindeki işe kavuşacaklarını düşünerek yanılabilir.

Yeni mezun adaylar diğer adaylara göre daha ayırt edici bir pozisyona sahip. İlanda “başlangıç” seviyesinde en az 2-3 yıl tecrübe isteyen pozisyonlardan gözünüz korkmasın. Yeni mezun çalışan ihtiyacı olan çok fazla işyeri var. Bu yüzden tam zamanlı çalışmaya hazır olduğunuzu gösteren bir taslak kullanmanız çok önemli. Eğitim durumunuzu CV’nizin başına koyarken okul dışı aktivitelerinizi de ikinci bir başlık altında eklemeyi unutmayın. Üniversitelerdeki birçok kulüp liderlik vasfını güçlendirerek pozisyonların aranan özelliklerini doldurabiliyor.

Aşağıda çeşitli formatlarda(pdf ve word), üzerinde küçük değişikliklerle hemen hazır hale gelebilecek staj CV örnekleri ve yeni mezun CV örnekleri bulunuyor. Yeni mezun CV örnekleri için yazımızı okumaya devam edin.

Çeşitli Formatlarda Cv Örnekleri

cvornek-1-ornekcvindir.com        cvornek-2-ornekcvindir.com

 

cvornek-3-ornekcvindir.com       cvornek-4-ornekcvindir.com

cvornek-5-ornekcvindir.com        cvornek-6-ornekcvindir.com

 

 

cvornek-7-ornekcvindir.com

 

cv örnekleri,cv ornekleri word

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir