Araçlara Cam Filmi Yasağı Geldi Mi?

Araçlara Takılması İzin Verilen Cam Filmleri Geri Sökülecek Mi?

Bir yasaklanıp bir serbest bırakılan cam filmlerine yine yasak geldi.İşte ayrıntılar.Bakanlığın 2016 yılında yayımladığı yönetmelikle, bir yıl sonra yürürlüğe girecek şekilde sürücülerin araçlarına onaylı cam filmi takmasını, ön cam hariç serbest bırakmıştı. Milyonlarca otomobil sahibi gözünü cam filmi ile ilgili gelecek açıklamalara çevirdi. Son günlerde sıkça gündeme gelen cam filmi cezası kaç TL olarak belirlendi? Otomobil cam filmleriyle ilgili merak edinlenler işte sayfamızda…

Araçlara Takılan Cam Filmi Yasaklandı Mı?

2016 yılında serbest bırakılan cam filmiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Çok tartışılan cam filmi ve renkli cam yönetmelikte belirtilen kontrol mekanizması ve teknik şartlar sağlanamadığı gerekçesiyle iptal edildi. Cam filmi yasağını içeren madde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Araçlara Takılan Cam Filminin Cezası Ne Kadar?

Durum karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Mustafa Güner,  “Yasak bir kalkıyor bir geliyor. Bizde esnaf olarak ne yapacağımızı şaşırdık. Vatandaş birkaç ceza yedikten sonra başlar çıkarmaya. 206 lira da cezası var. Fabrika çıkışı olan araçlardaki cam filmine ise bir şey yapamazlar çünkü o camların üzerinde TSE damgası var.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir