Ankara Valiliği 1000 Bekçi Alımı İlanı

Ankara Valiliği Yaptığı Açıklamayla 1000 Bekçi Alımı Yapacak.

Valiliğin 06 Kasım 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre,bekçi ihtiyacını karşılamak amaçlı 1000 kişilik kadro ile Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapacağını belirtti. Ankara Valiliği Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunun kapsamında Emniyet Hizmetleri Sınıfında Ankara ili ve İlçe sınırları içerisinde görevlendirilmek üzere farklı kaymakamlıklara 1000 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapacak.

Adaylar başvuru şartlarını taşımaları halinde, başvuru sonuçlarına göre sözlü sınava tabii tutulacak ve sözlü sınav sonucuna göre yazılı sınava davet edilecektir. Yazılı sınavdan da başarılı olan adaylar ise Asil ve Yedek listesine alınacaktır.

Bekçi Alımı İlanına Kimler Başvuru Yapabilir?

Ankara Valiliği Bekçi alım ilanına;

En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olan,

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan,

Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak,

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak,

En az 167 cm boyunda olmak,

Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın beden ve kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak,

657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak,

Askerliğini yapmış olmak,

30 yaşından büyük olmamak ve Başvuruda bulunduğu il ve ilçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak şartları aranacaktır.

Ankara’da Hangi İlçelere Kaç Bekçi Alınacak?

Ankara Valiliğinin yapmış olduğu duyuruya istinaden toplamda 1000 kişilik kadro ile Bekçi alımı yapılmasına karar verildi.

Dağılımın ilçelere göre planlaması şu şekildedir.

Ankara Valiliği, Altındağ’da 90, Çankaya’da 225, Etimesgut’ta 90, Keçiörende 170, Mamak’ta 150, Pursaklar’da 25, Yenimahalle’de 120, Gölbaşı 20 ve Sincan’da 110 çarşı ve mahalle bekçisi alacak.

Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Ankara Valiliği mahalle ve çarşı bekçi alımına başvurular, 22 Kasım 2017 tarihi ile 06 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Buna göre başvurular ilçe emniyet müdürlüklerine mesai saatleri içerisinde şahsen yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir